Ostropest Plamisty dawkowanie

Wiemy już jakie są sposoby używania ostropestu plamistego. A jak wygląda sprawa z jego dawkowaniem? Dawkowanie ostropestu plamistego zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Oczywistym jest, że w celach profilaktycznych używamy go znaczniej mniej niż w celach leczniczych.

Do celów profilaktycznych wystarczy spożywać 1 łyżeczkę mielonego ostropestu dziennie. Można też spożywać nasiona: 15 – 20 sztuk dziennie.

Natomiast do celów leczniczych można spożywać do 3 łyżeczek mielonego ostropestu dziennie. A jeśli zdecydujemy się na nasiona, wtedy dawka powinna przekraczać 30 nasion dziennie.

Ważnym czynnikiem w dawkowaniu i stosowaniu ostropestu jest systematyczność jego stosowania. Systematyczne dawkowanie pozwoli nam na szybsze zauważenie efektów jego działania. Stosując systematycznie ostropest plamisty, pierwsze dobroczynne skutki jego działania możemy zauważyć już po 2 tygodniach. W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej stosować go przez dłuższy czas.  I warto wcześniej zrobić sobie zapasy ostropestu.

Wrzuć na:

Powiązane artykuły

51 komentarzy do “Ostropest Plamisty dawkowanie”

  1. Michał napisał(a):

    Witam. Jak odpowiednio dawkować zmielony ostropest, by działał możliwie jak najlepiej? Chodzi mi o sposób zażywania ostropestu – wystarczy, że popiję łyżeczkę ostropestu herbatą? Czy ostropest pomaga w nadciśnieniu? Czy pomaga w dolegliwościach nerkowych, tzw. torbielowatości nerek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodaj komentarz

© 2009 - 2018 Ostropest Plamisty. Wszystkie prawa zastrzeżone. · RSS Artykułów · RSS Komentarzy