Naczyniak wątroby

Naczyniak wątroby jest spotykany pod postacią łagodnego i na całe szczęście niezłośliwego nowotworu wątroby.  Najprostszym sposobem wykrycia go jest badanie USG lub tomografia komputerowa.

Wykrywanie naczyniaka wątroby:

Niestety najczęściej wykrywany jest on przez zupełny przypadek podczas USG lub tomografii komputerowej. Należy wiedzieć, że nikt nie jest wolny od zagrożenia wystąpienia naczyniaka wątroby. Naczyniak  wątroby może wystąpić w każdym wieku i to  zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Mogą na niego zachorować osoby bardzo młode jak i w podeszłym wieku.

Objawy:

Na całe szczęście, naczyniak wątroby nie ma zazwyczaj skłonności do znacznego zwiększania swojej wielkości. Wielkość naczyniaka wątroby nie przekracza zazwyczaj kilku centymetrów. A jeśli wielkość naczyniaka wątroby nie przekracza 10 cm nie wymaga on wtedy leczenia. Zalecana jest tylko zazwyczaj kontrola ambulatoryjna i badanie ultrasonograficzne. Natomiast większe guzy niosą za sobą spore ryzyko pęknięcia, krwawienia. Mogą też uciskać przewody wewnątrz wątrobowe a czasem nawet inne narządy jamy brzusznej.

Warto wiedzieć, że bardzo rzadko można zaobserwować inne objawy występowania naczyniaka wątroby. Objawy takie jak: bóle i stany podgorączkowe, związane ze zmianami w obrębie guza, jak zwapnienie czy martwica są, jak już wspomniano, bardzo rzadkie.

Leczenie naczyniaków wątroby:

W wypadku większości naczyniaków wątroby nie stosuje się leczenia operacyjnego.  Leczenie operacyjne naczyniaka wątroby raczej stosuje się niezwykle rzadko – bowiem jako guzy bardzo dobrze unaczynione są bardzo trudne go chirurgicznego usuwania.

W procesie leczenia i profilaktyki naczyniaków wątroby stosuje się ostropest plamisty. Warto poznać jego właściwości lecznicze i zadbać o swoją wątrobę.

Wrzuć na:

Najczęściej czytane

Jedna odpowiedź do “Naczyniak wątroby”

  1. olia napisał(a):

    Profilaktyka jest najważniejsza. Trzeba o niej pamiętać. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. A jak trzeba leczyć to najlepiej użyć naturalne środki i zioła

Dodaj komentarz

© 2009 - 2018 Ostropest Plamisty. Wszystkie prawa zastrzeżone. · RSS Artykułów · RSS Komentarzy