Należy wiedzieć, że ostropest plamisty jest jednym z najważniejszych leków ziołowych na wątrobę. Jest on mieszaniną przeciwutleniaczy w szczególności flawonolignanów, które chronią zdrowe komórki wątroby przed zniszczeniem. Przyczyniają się także do regeneracji uszkodzonych komórek wątroby.

Ostropest plamisty potrafi pobudzić komórki wątroby (hepatocyty) do regeneracji, dzięki czemu nawet stan uszkodzonych komórek może ulec poprawie.

Co najważniejsze: ostropest plamisty stymuluje powstawanie nowych komórek wątroby.

Z tego powodu stosuje się go po uszkodzeniach wątroby spowodowanych przez substancje szkodliwe. Dodatkowo idealnie sprawdza się w terapii pomocniczej w wirusowym i przewlekłym zapaleniu wątroby. No i przy leczeniu marskości wątroby.


3 komentarze

Ostropest plamisty · 19 stycznia 2012 o 08:54

Można spróbować z tym, że najpierw powinno się skonsultować z lekarzem. Teoretycznie ostropest plamisty jest środkiem naturalnego pochodzenia i nie wykazano skutków ubocznych jego stosowania, a przy tym wykazano dość silne działanie lecznicze.
Jednak zawsze powtarzam, że osoby które już mają jakieś problemy z wątrobą powinny skonsultować przyjmowanie jakichkolwiek leków i ziół z lekarzem, gdyż każdy przypadek jest indywidualny.

Ewa · 17 listopada 2011 o 20:06

9 lat temu wykryto umnie guza watroby imam teraz problem ze strawnoscia,biegunki,wzdecia czy ten lek mi pomoze?

Leczenie żółtaczki zakaźnej - zioła > Ostropest Plamisty · 25 maja 2011 o 07:54

[…] Główna « Ziołowy lek na wątrobę […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *