Kamica żółciowa należy do jednej z najczęściej  spotykanych chorób jamy brzusznej.  Kamica żółciowa kilkukrotnie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Występuje ona zwłaszcza u osób otyłych, które przekroczyły 40 rok zycia.

U chorych na kamicę żółciową tworzą się w pęcherzyku żółciowym lub w drogach żółciowych złogi. Złogi te nazwa się właśnie kamieniami żółciowymi. Głównym miejscem, w którym tworzą się kamienie żółciowe jest pęcherzyk żółciowy.

Powstawanie kamieni żółciowych.

Niestety nie do końca poznano proces powstawania kamieni żółciowych. Nie ma wspólnej dla wszystkich chorych przyczyny powstawania złogów i kamieni w pęcherzyku żółciowym.  Wiadomo jednak, że odpowiada za to min. duże zagęszczenia i zastój żółci pęcherzykowej.  Zastój ten prowadzi do wytrącania się w postaci złogów min. cholesterolu. Głównymi składnikami kamieni żółciowych są w różnych proporcjach: cholesterol, barwniki żółciowe, jony nieorganiczne i białka.

Profilaktyka w kamicy żółciowej

Nie każdy wie, ale ostropest plamisty rewelacyjnie spisuje się w profilaktyce i leczeniu kamicy żółciowej. Co ciekawe, ostropest plamisty jest składnikiem wielu lekarstw na kamicę żółciową, np. Artecholinu® lub Silimaxu.

Jednak warto sobie uzmysłowić, że w tych lekarstwach ostropest plamisty jest tylko jednym ze składników. Dlatego warto używać nasion ostropestu plamistego. Po prostu jest skuteczniejszy w większych a nie śladowych ilościach. I jako, że jest w 100% naturalny można stosować go do długotrwałej kuracji.

Jeśli cierpisz na kamicę żółciową lub jesteś w grupie podwyższonego ryzyka już teraz pomyśl o dobroczynnym działaniu ostropestu plamistego. To pozwoli Ci na skuteczne leczenie i udaną profilaktykę. Zadbaj o swoje zdrowie już teraz. Wszak to jest Twoje najcenniejsze dobro.


4 komentarze

Andrzej · 18 marca 2011 o 21:39

Za całe ziarna. Można samemu zmielić.

wIKTORIA sŁOWIK · 18 marca 2011 o 20:40

WITAM SERDECZNIE ,
PANIE ANDRZEJU CZY CENA PODANA ZA OPAKOWANIE TO CENA ZA ZMIELONY OSTROPEST ? CZY SAME ZA NIEZMIELONE NASIONA ?
POZDRAWIAM I PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ .

robus · 10 listopada 2010 o 09:16

tak swoją drogą to trochę dziwna i straszna choroba.

stas · 10 listopada 2010 o 07:47

A mi właśnie zdiagnozowali kamicę i muszę iść na operację. No nie do końca operacja bo jakoś je wyciągną bez cięcia. Załatwiłem sobie laparoskopię. Czyli będę miał tylko małe dziurki. Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy i nie będę miał więcej napadów.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *