Jako, że ziarna ostropestu plamistego są całkowicie naturalne ważny jest sposób ich przechowywania. Jeśli nie będziemy go odpowiednio przechowywali może stracić swoje właściwości lecznicze.

Nie wszyscy wiedzą, ale w skutek złego przechowywania mogą pojawić się w ziarnach białe robaczki. Nie jest to nic przyjemnego, ale świadczy o tym, że roślina jest w 100% naturalna. Gdyż gdyby była skażona chemią, taka sytuacja byłaby niemożliwa.

Aby nie dopuścić do zepsucia naszych nasion ostropestu należy go odpowiednio przechowywać. Najlepiej: zamknięte szczelnie w chłodnym i nienasłonecznionym miejscu. To gwarantuje, że nasiona zachowają swoje właściwości i nie znajdziemy w nich żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Kupując ostropest plamisty tutaj, otrzymujesz go w specjalnym opakowaniu, które gwarantuje, że ostropest plamisty będzie odpowiednio przechowywany. Musisz tylko umieścić go w chłodnym i nienasłonecznionym miejscu. Może to być lodówka lub ciemna szafka w kuchni.  Teraz już wiesz, jak przechowywać ostropest plamisty.

Pamiętaj! Ostropest plamisty traktujemy tak jak zioła. To 100% naturalny produkt roślinny.  Odpowiednio przechowywany i systematycznie stosowany ostropest plamisty to gwarancja Twojego zdrowia.


5 komentarzy

Judyta · 7 sierpnia 2021 o 21:42

Kochani ja przechowuje ostropestu w ciemnym I suchym miejscu w papierowej torebce. Ostatnio zmielilam ziarna I zauwazylam ze zmienily smak I zrobily sie goszkawe. Czy to normal e czy wytworzyla sie w nich jakas toksyna?

bogdan · 23 czerwca 2013 o 09:37

Ale nie może być zamknięty szczelnie w plastiku ponieważ ziarno musi „oddychać”. Dlatego uważam ,że powinien być przechowywany w papierowych torebkach.

roksa1 · 29 października 2010 o 11:33

Zawsze można zanieść ostropest do spiżarni… jak ją ktoś ma 😀 A jak nie ma to może do szafki ze słodyczami? 😀

Andrzejek · 29 października 2010 o 09:53

Ja właśnie przechowuję ostropest w tym specjalnym opakowaniu. A na dodatek trzymam go w ciemnej i suchej szafce co sprawia, że cały czas ma wszystkie swoje właściwości.

No i też noszę go przy sobie w pudełku po cukierkach. To śmieszne może być ale wygodne jest.

jacenty · 28 października 2010 o 07:13

Ja go domu to w tym woreczku co przyszedł przechowuje. A i przy sobie noszę nasiona. Mam je w takim metalowym pudełku po dropsach. I muszę powiedzieć, że to bardzo wygodne jest. Polecam mój sposób!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *