Ostropest można stosować w celu leczenia i zapobiegania wielu schorzeniom. Szczególnie dobrze radzi sobie z leczeniem zaburzeń czynności wątroby na skutek złej diety. Jest niezastąpiony w procesie leczenia zwyrodnień tłuszczowych wątroby czy też w procesie leczenia marskości wątroby.

Ostropest plamisty zapobiega także przewlekłemu zapaleniu wątroby, wspomagająco działa w procesie leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Co ciekawe zaobserwowano również jego skuteczność w leczeniu endometriozy, która jest jedną z głównych przyczyn bezpłodności u kobiet

Ostropest plamisty skuteczne wspomaga stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych np: długotrwałym przyjmowaniem leków, nadużywaniem alkoholu, chemioterapią a także w przypadku zatrucia muchomorem sromotnikowym. Ostropest chroni miąższ wątroby i nerek przed działaniem trucizn.

Stosuje się go zwłaszcza do ochrony wątroby u osób z chorobą alkoholową i u osób przechodzących leczenie odwykowe.

Znane są także przypadki stosowania ostropestu w leczeniu bólów migrenowych, obniżonego ciśnienia krwi a nawet choroby morskiej czy lokomocyjnej.

Co ważne ostropest łagodzi także stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą.

Jak więc widać, spektrum działania ostropestu plamistego jest niezwykle szerokie. Można stosować go do leczenia wielu schorzeń. Niekoniecznie związanych z chorą wątrobą. Jednak w chorobach wątroby sprawdza się najlepiej.


1 komentarz

roksa1 · 29 października 2010 o 11:29

ten ostropest to naprawdę ma spore spektrum działania. Nie wiedziałam o tym. Dzięki za wpis!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *