Zapewne zastanawiasz się przy jakich schorzeniach można korzystać z dobroczynnej siły ostropestu plamistego. Na co pomaga najlepiej. Ostropest plamisty ma naprawdę szerokie spektrum działania. Ma zastosowanie lecznicze ale również profilaktyczne.

Można stosować go w procesach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi takimi jak: długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia, zatrucia grzybami. Jest jedynym środkiem ratującym wątrobę w przypadku zatrucia muchomorem sromotnikowym. Chroni również miąższ wątroby i nerek przed niszczącym działaniem innych trucizn.

Ostropest plamisty zmniejsza uszkodzenia wątroby u osób podczas chemioterapii oraz wspomaga rekonwalescencję, przyśpieszając usuwanie substancji toksycznych odkładających się w organizmie. Ostropest chroni też wątrobę u osób z chorobą alkoholową, marskością wątroby jak i u przechodzących leczenie odwykowe

Doskonale sprawdza się w leczeniu zaburzeń czynności wątroby na skutek złej diety oraz na tle cukrzycowym.

Pomaga walczyć z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, (wspomagająco),  zapaleniem dróg żółciowych i woreczka żółciowego.

Wykorzystywany jest przy endometriozie, która jest jedną z głównych przyczyn bezpłodności u kobiet,

Profilaktycznie i leczniczo stosowany jest w wypadku kamicy żółciowej

Jest stosowany w celu powstrzymania krwawień: z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu, niektórych krwawień macicznych oraz przy przedłużonym miesiączkowaniu, bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu krwi oraz leczenia skłonności do choroby morskiej i lokomocyjnej,

Łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą.

Jak widać ostropest plamisty leczniczo działa na szereg chorób, zaburzeń z jakimi możemy się spotkać. To w pełni naturalny sposób na zdrowie. Co bardzo ciekawe, w zalecanych dawkach leczniczych Ostropest nie wykazuje działania szkodliwego nawet przy długotrwałym stosowaniu. Czyli jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Ciekawe jakie inne lekarstwa mają tak szerokie spektrum działania i brak skutków ubocznych?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *