Często spotykam się z opiniami, że zdrowie kosztuje. A jakoś nikt nie zastanawia się ile kosztuje utrata zdrowia. Tak, utrata zdrowia. Wszak bardzo często tracimy zdrowie na własne życzenie. Szok?

Nasza wątroba jest tego najlepszym przykładem. Pomyśl ile wydajesz na alkohol, ile kosztują tłuste, smażone i niezdrowe potrawy, które z takim apetytem pochłaniasz. A słodycze, które spożywasz bez umiaru? A lekarstwa, które stosujesz niezależnie od tego czy są potrzebne czy nie? To wszystko kosztuje.  I nad tym się nie zastanawiasz. Płacisz, tracisz zdrowie i jeszcze się z tego cieszysz.

Czyli można powiedzieć, że utrata zdrowia kosztuje. I nie są to małe pieniądze. Systematycznie tracimy zdrowie, obciążamy naszą wątrobę a kiedy zaczyna ona szwankować narzekamy, że leczenie jest drogie. A niszczenie wątroby nie jest tanie. O tym jednak nie pamiętamy.  Jakoś nam to umyka.

Warto pamiętać, że profilaktyka wątroby jest tańsza niż jej leczenie. Jest też znacznie tańsza niż wszystko co niszczy naszą wątrobę. A bardzo często zastanawiamy się nad sensem zakupu ziół pozwalających na miesięczną kurację. Uważamy, że to jest drogie. A jedyną rzeczą,  nad która w takim wypadku powinniśmy się zastanawiać to, to czy kupić kurację 3 miesięczną czy może 6 miesięczną.

Koszty kuracji półrocznej są niższe niż weekendowe wyjście do knajpy. Czy to nie zastanawiające, że na coś co niszczy nasz organizm wydajemy pieniądze bez zastanowienia? A wydanie kilku groszy na zdrowie jest traktowane jak niepotrzebny wydatek? Trzeba to zmienić.

Profilaktyka wątroby jest tania i prosta. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Wystarczy tylko dostrzegać zagrożenia jakie niesie nasz tryb życia. I jeśli nie możemy ich zlikwidować lub znacznie ograniczyć to trzeba sobie pomagać w inny sposób. Sposób, który jest skuteczny i prosty. Wystarczy sięgać po zioła. W przypadku wątroby będzie to właśnie ostropest plamisty. Który rewelacyjnie spisuje się podczas profilaktyki jak i leczenia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *