Ostropest plamisty jest skuteczny w leczeniu uszkodzeń wątroby spowodowanych alkoholem. I to jest fakt. Zostało to dowiedzione naukowo. Stosowany systematycznie regeneruje wątrobę, zmniejsza jej uszkodzenia, wspomaga organizm. To wszystko prawda.

Niezdrowe mity

Mitem jednak jest twierdzenie z jakim ostatnio spotykam się na pewnych stronach internetowych. Mianowicie, niektóre osoby twierdzą, że: w celach ochronnych ostropesy plamisty  stosować tak po jak i przed imprezą.

To jest mit. Oszustwo. Ostropest plamisty wspomaga leczenie i regenerację wątroby. Jednak nie jest cudownym środkiem, który po połączeniu z dużą dawką alkoholu działa leczniczo.

To jest niebezpieczne, gdyż po przeczytaniu czegoś takiego, ktoś może sobie pomyśleć – zażyję ostropest przed imprezą, ostro popiję, zażyję go po imprezie i wszystko będzie dobrze. Nie, nie będzie. Aby ostropest plamisty działał trzeba stosować go systematycznie oraz ograniczyć spożywanie alkoholu. Bo nawet jeśli coś uda się mu naprawić to pokaźna dawka alkoholu zaraz to zniszczy.

Ostropest plamisty jest skuteczny – ale nie można udawać, że działa bez zmiany w naszej diecie. Jeśli chcemy leczyć zniszczoną wątrobę to musimy – MUSIMY – ograniczyć spożywanie alkoholu. Wtedy leczenie ma sens. W innym przypadku – to nie ma sensu.

Więc jeśli chcesz wyleczyć wątrobę uszkodzoną alkoholem – stosuj ostropest. Ale zmień także swoje nawyki, daj wątrobie czas na regeneracje.

zdjęcie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:My_whiskey.jpg?uselang=pl


1 komentarz

Tajemniczy · 26 marca 2021 o 10:09

Odkąd piję ostropest mija mi ochota na alkohol. Z codziennego piwa teraz już zszedłem do jednego piwa raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *