Odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto stosować ostropest plamisty? jest niezwykle prosta. Jego przewaga nad środkami chemicznymi (czyli nad lekarstwami) wynika z faktu, że ostropest plamisty może być stosowany o wiele dłużej i jego stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Ostropest plamisty nie uzależnia, nie uszkadza jak środki pochodzenia chemicznego, wątroby. Jest pomocny w jej regeneracji.

Warto jednak wiedzieć, że lekarstwa przynoszą szybką, doraźną ulgę. Nie przynoszą jednak długotrwałych efektów. A ich długie stosowanie może prowadzić do uodpornienia się na czynniki chemiczne. Wiadomo również, że wszelkie lekarstwa nie są obojętne dla wątroby. W niektórych przypadkach długotrwałe stosowanie lekarstw może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby.

Jak więc widać zioła są przyjazne dla naszego organizmu i naszego zdrowia. Warto więc stosować ostropest plamisty, gdyż jest on o wiele bardziej skuteczniejszy i bezpieczniejszy, zwłaszcza przy długotrwałych kuracjach leczniczych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *