Każdy kto zastanawia się nad tym jak stosować ostropest plamisty zainteresuje się pewnie pewnymi spostrzeżeniami osoby, która stosuje go systematycznie.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale najlepszy jest ostropest, który został świeżo zmielony. Jak wiadomo, ostropest jest rośliną oleista i z czasem „składniki odżywcze/lecznicze” mogą „ubywać”. Co prawda, na opakowaniu możemy przeczytać, że ważność zmielonego ostropestu to 3 miesiące, ale ja osobiście uważam, że najlepszy jest właśnie świeżo mielony. Bo z całych ziaren proces „ubywania” składników leczniczych przebiega znacznie wolniej niż z mielonego ostropestu.

Dlatego zazwyczaj przygotowuje sobie dawkę na najbliższe 7 dni. Mielę ostropest w młynku, tak aby wygodnie go używać przez cały tydzień i aby nie utracił swoich cennych właściwości. Gdyż uważam, że 7 dni to optymalny termin na zużycie zmielonego ostropestu. I dlatego też uważam, że ziarna ostropestu są lepsze niż gotowy, mielony ostropest. Mamy nad nimi lepszą kontrolę. Oczywiście nie musicie się z tym zgadzać. Jednak wystarczy się zastanowić aby przyznać mi rację.


1 komentarz

jan · 20 marca 2012 o 14:32

Stosuję 1-łyżeczkę świeżo „grubo” zmielonego ostropestu codziennie rano

po 2-latach kamienie żółciowe zmniejszyły się o 6mm średnicy (z 22mm na 16mm)

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *